Heatwell logo

  home produkty novinky onas kontakt   Heatwell_grafika2
   
 
heatwell
Heatwell_kompozice
Heatwell_grafika1
 
 

Rozdíl mezi infrapanely a infrazářiči do koupelny. Infra červený zářič.

image

Máte otázky?
Zeptejte se profesionálů!

Jméno: Telefon:

E-mail: Lokalita: Dotaz:

     
     
  Telefon:  
  +420 601 555 225  
     
 

Email:

 
  info@infrasystemy.cz  
 
Často se zaměňují pojmy - infrapanely a infrazářiče. Jaký je mezi nimi rozdíl, který produkt je vhodný pro vytápění krátkodobé a dlouhodobé, který typ zvolit pro trvalé vytápění nebo přitápění..
 

koupelnový infrazářič čili infračervený zářič

Je vhodný pro krátkodobé vytápění pro koupelny, dílny, zimní zahrady, venkovní prostory jako verandy, terasy a další. Infrazářiče jsou konstruovány pro okamžitý ohřev osob. Toho je dosaženo vysokou teplotou zpravidla skleněné trubice. Teploty infrazářičů dosahují cca 500-2200°C. Při teplotách nad 2000°C se hovoří o quarzových infrazářičích. Při uvedených teplotách je sálavé teplo krátkovlnné a tedy teplo prostupoje snadněji do hloubky lidského těla a působí okamžitým pocitem tepla. K dosažení vysoké teploty infrazářičů je potřeba vyššího příkonu elektrické energie.
Infra zářiče jsou energeticky náročnější než infrapanely a jsou tedy vhodné pouze pro vytápění krátkodobé. Infrazářiče tedy zapínáme pouze na dobu nezbytně nutnou.
Infrazářiče lze snadno směrovat aby byla tepelná pohoda vytvořena pouze v omezeném prostoru. Infračervený zářič má užší spektrum sálání než infrapanely.

Infrapanely jsou vhodné pro topení pro koupelny, infrazářič do koupelny, elektrický koupelnový radiátor, quartzové topidlo.

 

Infrazářiče elektrické a infračervená topidla.

Infračervené zářiče jsou zpravidla jednoduché konstrukce a tedy i cena pořízení infrazářičů a quartzových zářičů je nižší než u infrapanelů. Ovšem nejkratší návratnost investice dosahují infrapanely. Při výběru vytápění pro trvalé topení jsou důležité technické parametry a kvalita použitých materiálů na výrobu infrapanelů. Kvalitní materiály zaručují vysokou účinnost infrapanelů, neměnný vzhled, bezhlučný provoz. Investice do infrapanelů Heatwell je investicí která se vyplatí.
 

Umístění infra topidla neboli infra červený zářiče

Infrazářiče se umísťují mimo dosah do výšky cca 1,8m a výše. Směrování infračervených zářičů je přímo do prostoru kde je potřeba vytvořit tepelnou pohodu.
 

Infrazářiče do koupelen nebo infrazářiče do průmyslu?

Infrazářiče se liší i podle typu použití. Infrazářiče do koupelny jsou zpravidla řešeny trubicovým zdrojem tepla zpravidla se světelným spektrem. Trubice mohou být náchylné na poškození vlhkostí, vibracemi a umístění trubice by mělo být horizontální. Infrazářiče jsou ale vyráběny i jako tmavé zářiče, využívané zpravidla v průmyslu. Tmavé infrazářiče jsou zpravidla keramické či kovové s teplotou povrchu od 300-900°C. Tmavé infrazářiče pak jsou méně náchylné na vibrace a lze je umístit podle potřeby vertikálně i horizontálně.
 

Infratopení čili infrapanely a jejich provoz

Jsou vhodné pro trvalé, dlouhodobé vytápění rodinných domů, bytů, kanceláří a dalších prostor, kde je třeba zvolit nejlevnější a nejúspornější vytápění. Teplota infrapanelů je nejoptimálnější v rozmezí 90-110°C. Při této teplotě je vlnová délka a intenzita tepla nejvhodější pro komfortní a úsporné topení. Vše o principu vytápění infrapanelu.
 
 
 

Hlavní nabídka produktů

infrapanel bily Heatwell_zaklad Heatwell_sklo Heatwell_zrcadlo Heatwell_obraz Heatwell_regulace
NOVINKA 2016 bezrámový infrapanel Infrapanely s alu rámem Infrapanely černé a bílé sklo Infrapanely zrcadlo Infrapanely s motivem Příslušenství
           
infrapanely více informací více informací více informací více informací více informací více informací
           
logo

 
Heatwell logo
Princip Nákup infrapanelů Produkty Regulace Poradna O firmě
           
Umístění infrapanelů Výhody infra panelů Bílý, bezrámový Základní Instalace infratopení Infrasystémy s.r.o.
Tepelná pohoda Dejte pozor Bílý, bílý rám Bezdrátová on-line návrh zdarma  
Oblasti použití Elektrosmog Sklo černé, bílé Zásuvkové projekt vytápění, topení  
Typy prostor Proč infrapanely Heatwell Zrcadlo GSM infrapanely cena  
Vytápění rodinného domu   Obrazy Centrální Ke stažení  
Vytápění bytu   Příslušenství   infrapanely - novinky  
Vytápění hotelů penzionů   Reference   infrazářič, infra zářič  
     
     
 
princip
Výhody
proc_heatwell
Nákup
produkty
regulace
instalace
ceník
Online_navrh
ke_stazeni
dotazy
reference infratopeni heatwell
kalkulacka
Kompletní kalkulace infratopení ZDARMA! Čas vyplnění cca 1 minuta. BONUS: zaměření stavby ZDARMA!
 
  © 2016, Všechna práva vyhrazena infrasystémy s.r.o.