Heatwell logo

  home produkty novinky onas kontakt   Heatwell_grafika2
   
 
heatwell
Heatwell_kompozice
Heatwell_grafika1
 
 

Infratopení diskuse, infrapanely recenze.

V této rubrice pravidelně přidáváme Vaše dotazy, výběr z diskusí a recenzí o infra topení.

     

Otázka 1. - Jsou infrapanely Heatwell vhodné k vytápění i větších RD? Velkost cca 350m2.

Infrapanely Heatwell jsou vyráběny v široké škále příkonů a velikostí a použití infrapanelů je modulární. Lze osadit libovolně velký prostor a každou místnost samostatně regulovat.
Kompletní odpověď: vytápění rodinných domů infrapanely.
 

Otázka 2. - Proč jsou infrapanely Heatwell vyráběny v několika výkonových řadách od jedné velikosti?

Oblasti použití infrapanelů je velmi široké a požadavky jsou různé a je třeba je vždy splnit. Infrapanely se vyrábějí od každé velikosti v různých příkonech a tedy povrchy panelů dosahují různých teplot. Nízkoteplotní do 100°C se používají k umístění na stěny do obytných prostor a vysokoteplotní do 130°C se používají k umístění na strop a do prostor kde je požadován vysoký sálavý výkon. Technik vždy volí nejvhodnější řešení.
Kompletní odpověď: Vše o oblastech použití infrapanelů.
 

Otázka 3 - Mohu kombinovat infrapanely s radiátory, podlahovým topením, krbem atp...? Diskuse, recenze.

Infrapanely lze použít jako primární či sekundární topný systém. Oblast použití infrapanelů je velice široká a této škály způsobu použití je možné dosáhnout jen díky modulárnosti použití infrapanelů, kdy jsou jednotlivé infrapanely regulovány termostaty. Termostaty jsou v každé místnosti, lze použít klasické, programovatelné ale i centrální řízení přes PC a mobilní aplikace. Více o způsobu regulace v sekci termostaty. Zatopením konvekčním vytápěním....
Kompletní odpověď: kombinace infratopení a radiátorů nebo podlahového topení.
 

Otázka 4 - Umístění infrapanelů? Četl jsem celou řadu protichůdných informací. Je lepší umístění na stěnu, strop, pod okno, proti oknu? Pomůžete mi s výběrem?

Jak panel umístit je cenné know-how každé společnosti. Každý výrobce vyrábí infrapanely různých konstrukčních řešení. Některé infrapanely mají teploty pod 80°C, jiné kolem 100°C a některé i nad 130°C. Některé panely mají na zadní straně izolaci proti průniku tepla za infrapanel, některé....
Kompletní odpověď: umístění infrapanelů, infratopení.
 

Otázka 4 - Na infrapanelu je možné mít i vlastní motiv? Vydrží i vysoké teploty?

Infrapanely dosahují teplot až 120°C. Způsob tisku používáme speciální UV s garancí stálosti barev až do 300°C. V minulosti používané folie s garancí až 200°C nezaručovali při dlouhodobém používání naše vysoké nároky na stálost barev a neměnný vzhled. Uvedené teploty byly na krátkodobé zatížení, nikoliv trvalé. UV tisk neumožňuje změnu motivu, ale vybraný a zaplacený motiv Vám na infrapanelu zůstane stále krásný a takový jaký jste si vybrali. Proč každé dva roky platit nový tisk?

 

Otázka 5 - Je možné že infrapanely vysouší zdivo a zabraňují vzniku plísní lépe než běžné vytápění radiátory a podlahovým vytápěním? Diskuse, recenze.

Ano, infratopení vysouší zdivo lépe než běžné způsoby vytápění a to díky sálavému způsobu vytápění. Infratopení primárně ohřívá stejně jako slunce všechny pevné předměty (tedy i zdivo) na teplotu vyšší než v případě konvekčního vytápění. Tím se snižuje teplotní rozdíl a zabrání se vzniku rosného bodu. Zdivo je suché a má lepší tepelně-izolační vlastnosti, ale pozor na.....
Kompletní odpověď: vysoušení zdiva infratopením.
 

Otázka 6 - Hledám vhodné řešení na vytápění dřevostavby. Četl jsem o infratopení. Jsou infrapanely do dřevostaby vhodné?

Infratopení je ideálním řešením a prověřeným systémem topení do dřevostaveb. Princip infratopení je obdobný jako u kachlových kamen - sálání. Stavba s infrapanely dosahuje lepší akumulace, lepší tepelné pohody a je trvale vysoušena! Aby bylo infratopení ve dřevostavbě opravdu účinným a komfortním topením, musí .....
Kompletní odpověď: využití infratopení ve dřevostavbě.
 

Otázka 7 - Mám alergii na prach a pyl. Mohu infrapanely bez potíží používat?

Infrapanely při svém provozu téměř nevytváří konvekční proudění a tedy nevíří prach ani pylové částice. Ze všech topných systémů má prakticky nejnižší konvekci. Dokonce i podlahové topení má vyšší podíl víření prachu v místnosti. Dále infrapanely dosahují...
Kompletní odpověď: používání infratopení alergiky a astmatiky.
 
 

Otázka 8 - Jaká bude spotřeba el. energie infrapanelů ( v kWh ) a celkové náklady na vytápění ( Kč )?

Spotřebu energie je možné spočítat přesně pokud známe veškeré technické parametry domu. Výpočet vychází z tepelné ztráty objektu a znalosti účinnosti infratopení. Náklady jsou tedy přímo úměrné kvalitě stavby a účinnosti infrapanelů. Dále náklady závisí na zvoleném tarifu el. energie, regulaci, režimu provozu domácnosti. Poradíme Vám jak tyto tarify kombinovat a dosáhnout maximální úspory v následující rozšířené odpovědi:
Kompletní odpověď: spotřeba elektrické energie a celkové náklady na vytápění.
 
 

Otázka 9 - Mám zájem o pořízení elektrického vytápění, známí mne však upozorňují na problémy vznikající při přerušení vytápění v dobách tzv. vysokého tarifu a nefunkčnost vytápění v případech výpadku el. energie.

Aktuálně je stanovena podmínka vypínání vytápění ve vysokém tarifu pouze dvě hodiny v dopoledních a dvě hodiny v odpoledních hodinách a zároveň maximální délka intervalu vypnutí je jedna hodina. Sálavé vytápění akumuluje teplo ve stavbě ve větší míře než konvekční vytápění a tepelná setrvačnost stavby se prodlužuje. V praxi běžný dům/byt z cihelného zdiva má pokles teploty při úplném vypnutí vytápění na 24 hodin cca 2°C.
Sálavé vytápění s intervaly a vypínání VT nepředstavují žádný problém, tepelná pohoda vytápění infrapanely je zajištěna po celou topnou sezonu a celý den. Žádný jiný topný systém Vám nenabídne obdobný tepelný komfort a vyrovnanou teplotní křivku jako infratopení Heatwell.
 

Otázka 10 - Jak dimenzovat příkon topidla pro konkrétní místnost, objekt?

Příkon sálavého vytápění infrapanely se počítá z technických parametrů stavby, účinnosti infrapanelů, lokality kde se vytápěná stavba nachází a požadovaných teplot ve vnitřním prostředí. Pro naše zákazníky si veškeré tyto parametry zjišťujeme sami a dopočítáme potřebný příkon abychom přesně splnili Vaše požadavky a dosáhli maximální účinnosti infratopení.
Rozšířená odpověď: dimenzace a výpočet příkonu infrapanelů.
 

Otázka 11 - Lze sálavý skleněný panel 850 W přímo zapojit do zásuvky a užívat? Nebo je nutné udělat samostatný topný okruh?

Infrapanely Heatwell jsou vybaveny standardní koncovkou na 230V/50Hz a přívodní kabel má délku 3 m. Infrapanely lze tedy napojit přímo do běžné zásuvky a používat. Aby jste měli jak tepelný tak i uživatelský komfort, doporučujeme zapojení přes zásuvkový termostat například typ TH810 a nastavit si požadovanou teplotu v místnosti.
 

Otázka 12 - Mohu infrapanely nainstalovat sám?

Ano, můžete infrapanely nainstalovat sám, pokud pouze infrapanel zapojíte do zásuvky bez zásahu do elektroinstalace. Pokud by jste přívodní kabel zkracoval, nebo chtěl přívodní kabely zasekat do zdí, pak je nutnost zapojení infrapanelů specializovanou firmou. Naše společnost nabízí veškerý servis včetně zajištění montáže infrapanelů. Více o instalaci infrapanelů Heatwell v rozšířené odpovědi:
Detaily v samostatné sekci: instalace infrapanelů.
 

Máte otázky na které jste zde nenalezli odpověď?

Napište nám a my odpovíme a dotaz zde zveřejníme i pro ostatní zájemce o sálavé vytápění infrapanely Heatwell. Děkujeme za Vaše dotazy.

 
Kam posílat dotazy: info@infrasystemy.cz
 
 
image

Máte otázky?
Zeptejte se profesionálů!

Jméno: Telefon:

E-mail: Lokalita: Dotaz:

     
     
  Telefon:  
  +420 601 555 225  
     
 

Email:

 
  info@infrasystemy.cz  
 
 

Hlavní nabídka produktů

infrapanel bily Heatwell_zaklad Heatwell_sklo Heatwell_zrcadlo Heatwell_obraz Heatwell_regulace
NOVINKA 2016 bezrámový infrapanel Infrapanely s alu rámem Infrapanely černé a bílé sklo Infrapanely zrcadlo Infrapanely s motivem Příslušenství
           
infrapanely více informací více informací více informací více informací více informací více informací
           
logo

 
Heatwell logo
Princip Nákup infrapanelů Produkty Regulace Poradna O firmě
           
Umístění infrapanelů Výhody infra panelů Bílý, bezrámový Základní Instalace infratopení Infrasystémy s.r.o.
Tepelná pohoda Dejte pozor Bílý, bílý rám Bezdrátová on-line návrh zdarma  
Oblasti použití Elektrosmog Sklo černé, bílé Zásuvkové projekt vytápění, topení  
Typy prostor Proč infrapanely Heatwell Zrcadlo GSM infrapanely cena  
Vytápění rodinného domu   Obrazy Centrální Ke stažení  
Vytápění bytu   Příslušenství   infrapanely - novinky  
Vytápění hotelů penzionů   Reference   infrazářič, infra zářič  
     
     
 
princip
Výhody
proc_heatwell
Nákup
produkty
regulace
instalace
ceník
Online_navrh
ke_stazeni
dotazy
reference infratopeni heatwell
kalkulacka
Kompletní kalkulace infratopení ZDARMA! Čas vyplnění cca 1 minuta. BONUS: zaměření stavby ZDARMA!
 
  © 2016, Všechna práva vyhrazena infrasystémy s.r.o.