infrapanely hlavicka infratopeni heatwell

Princip infratopení Heatwell

Sálavé vytápění

Moderní topný systém nahrazuje starší způsoby vytápění na bázi konvekce. Sálavé vytápění stejně jako kachlová kamna primárně ohřívají stěny, strop, podlahu a vybavení interiéru. Povrchová teplota povrchů je vyšší nebo stejná jako teplota vzduchu. Tím se zabraňuje kondenzaci vody a vzniku plísní. Zdivo je vysoušené a v dlouhodobém horizontu dochází ke snížení nákladů na vytápění.

Sálavé infrapanely Heatwell vyhřívají místnosti prakticky bez ztráty a využívají všech výhod sálavého vytápění, teplo vzniká přímo v místě využití a použitá přesná regulace dokonale udržuje příjemnou tepelnou pohodu v místnosti.

Běžné konvekční plynové nebo elektrické vytápění radiátory

Běžné vytápění ohřívá vzduch od kterého se poté ohřívají povrchy v místnosti a pouze malá část tepla spadá do sálavého spektra. Podíl sálavého tepla je rozhodující pro pocit tepelné pohody. Při použití topných radiátorů pod okny navíc ztrácíte cenné teplo tepelnou ztrátou oken a ohřevem venkovní zdi bezprostředně za radiátorem. Teplý vzduch se hromadí u stropu a dostavuje se pocit studených nohou, kdy průměrná teplota v místnosti je podle Vašich představ ale u stropu je o 3-4 °C vyšší a u podlahy o 2-3°C nižší. Vzniklý teplotní rozdíl zhoršuje pocit tepla a zvyšuje náklady na vytápění. Stěny jsou chladnější a tedy i absorbují vzdušnou vlhkost jako když vyjmete lahev vody z lednice ovšem v menším měřítku ale o to větší ploše. Vzduch je vysoušen, stěny vlhnou a náklady na vytápění rostou.

Připravujete podobný projekt? Vyplňte formulář a my vám zdarma připravíme nabídku