infrapanely hlavicka infratopeni heatwell

Infrapanely a alergie, alergici, astmatici. Otázky a odpovědi, diskuse.

Otázka – Mám alergii na prach a pyl. Mohu infrapanely bez potíží používat?

Infrapanely sálají a rovnoměrně prohřívají celý prostor, při svém provozu téměř nevytváří konvekční proudění a proto nevíří prach ani pylové částice. Ze všech topných systémů na trhu má infratopení prakticky nejnižší konvekci. Dokonce i podlahové vytápění má vyšší podíl víření prachu v prostoru. Dále infrapanely dosahují teplot v průměru 100°C podle typu a proto ani nepřepalují pevné částice ve vzduchu a přispívají tak k dokonale čistému prostředí, které nepotřebuje čističky vzduchu, zvlhčovače atp., alergici hodnotí velmi pozitivně užívání infratopení.

Infrapanely – konečně řešení nejen pokud máte alergii na prach či pyl.

Dalším faktorem je možnost vytápění na nižší teplotu vzduchu o 2-3°C oproti konvekčnímu vytápění viz. tepelná pohoda. Nižší teplota vzduchu má vliv na dýchací cesty a celkově posiluje imunitní systém. Alergici či astmatici jsou s infrapanely spokojeni a často nás dále doporučují. Pokud máte alergii, s infrapanely Heatwell budete mít příznivé klima v místnosti.

Suché zdivo bez plísní = úleva pro Vaší alergii.

Sálavé vytápění primárně ohřívá všechny pevné předměty včetně zdiva. Zdivo s vyšší teplotou povrchu neabsorbuje vzdušnou vlhkost a vzduch v místnosti je tak i při plné topné sezoně přirozeně vlhký a zdivo je suché a bez plísní. Absence plísní v prostoru opět pozitivně působí nejen na elergiky a astmatiky. Plíseň v místnosti nemusí být vždy vidět a Vaší alergii může vyvolat i při dlouhodobém pobytu v zaplísněném prostoru.

Topení na tuhá paliva – zabiják? Alergici a astmatici mají své zkušenosti.

Důležitým ukazatelem kvality vzduchu je jeho vlhkost, teplota, obsah prachu, alergenů a dalších znečišťujících látek. Způsob topení kvalitu vzduchu významně ovlivňuje. Téměř tři miliardy lidí na celém světě topí pevnými palivy z biomasy (dřevo, dřevěné uhlí, sláma, atp..). Vzduch v těchto domácnostech obsahuje značné množství oxidů uhlíku, dusíku a síry, formaldehydu, benzopyrenu a benzenu, které škodí lidskému zdraví. Udává se, že kvůli tomuto znečištění předčasně umírá ročně dva a půl milionu lidí.
Taktéž je zátěží pro alergiky topení WAW atp., kdy se spotřebovává v místnosti značné množství kyslíku. Alergici a astmatici tento způsob plynového vytápění nedoporučují.