infrapanely hlavicka infratopeni heatwell

Infrapanely ve dřevostavbě. Jsou infrapanely vhodné i pro dřevostavbu?

Otázka – Vybírám vhodný způsob vytápění dřevostavby. Slyšel jsem že výhodné je infratopení. Jsou infrapanely pro dřevostavbu vhodné? Tato diskuse, recenze Vám odpoví na vše podstatné.

Infratopení je ideálním řešením topení nejen do dřevostavby. Princip infratopení je stejný jako u kachlových kamen – sálání. Dřevostavba s infrapanely dosahuje lepší akumulace, optimálnější tepelné pohody a je trvale vysušována! Aby bylo infratopení ve dřevostavbě opravdu účinným a komfortním topním, musí jej navrhnou náš odborný technik.

Odborný technik je základem spokojeného užívání infratopení ve dřevostavbách.

Možných konstrukcí dřevostaveb je celá řada. Difuzně otevřené / uzavřené, za masivu nebo sendviče atp., možnosti jsou nepřeberné. Obecně je důležité infrapanely směrovat ve dřevostavbě na stěny – povrchy, které mají nejvyšší akumulační vlastnosti.
Pokud je dřevostavba řešena s předstěnou ze sádrokartonu za kterým je vzduchová mezera, je vhodnější instalovat panely tak, aby směrovali s na vnitřní příčky, které jsou vyplněné minerální vatou nebo infrapanely umístíme na strop, kde sáláním ohřívají podlahu od které se sekundárně ohřívá celý prostor.
Pokud dřevostavba má vnější plášť vyplněn minerální vatou v kontaktu v vnitřním SDK, je možné i ve dřevostavbě instalovat infratopení na vnitřní příčky tak že infrapanely sálají na vnější stěnu. Tepelná setrvačnost stavby je lepší a dřevostavba má komfortní režim užívání.

Sálavé topení do dřevostavby představuje nejvýhodnější zdroj tepla.

Ekonomika provozu infratopení ve dřevostavbách je nejvýhodnější pokud jsou infrapanely využity jako primární zdroj tepla. V případě vytápění dřevostavby infrapanely Heatwell je příznivá cena pořízení infrapanelů a regulace, minimální náklady na instalaci infrapanelů, provozní náklady dosahují v běžném RD cca 10-15 000 Kč / rok, minimální náklady na údržbu a servis přispívají ke krátké době návratnosti investice do infratopení nejen pro dřevostavby.
Infrapanely Heatwell lze snadno kombinovat s krbovým či jiným vytápěním. Více o kombinaci s konvekčním vytápěním se dočtete v samostatné odpovědi: kombinace s jiným systémem vytápění.

Zajímají mne náklady na topení infrapanely ve dřevostavbě.

Pokud chcete mít rychlou představu o celkových ročních provozních a celkových pořizovacích nákladech na vytápění dřevostavby, pošlete nám projektovou dokumentaci nebo vyplňte tento formulář určený k návrhu sálavého vytápění a naši technici Vám zdarma a nezávazně připraví celkovou rekonstrukci.