infrapanely hlavicka infratopeni heatwell

Infratopení diskuse, infrapanely recenze.

Otázka 3 – Mohu kombinovat infrapanely s radiátory, podlahovým topením, krbem atp…?

Infrapanely lze použít jako halvní či vedlejší topný systém. Oblast použití infrapanelů je velice široká a této variability způsobu použití je možné dosáhnout jen díky modulárnosti použití infrapanelů, neboť jednotlivé infrapanely jsou regulovány termostaty. Termostaty jsou v každé místnosti, lze použít klasické, programovatelné ale i centrálí řízení přes PC a mobilní aplikace. Více o způsobu regulace v sekci termostaty. Pokud jsou infrapanely použity jako primární zdroj tepa: zatopením konvekčním vytápěním například v krbu, se postupně vypínají jednotlivé místnosti kde jsou infrapanely umístěny. Nestane se tak jako u jiných centrálně ovládaných topných systémů že se vypne například plynový kotel a v místnostech kam krb nedokáže dodat dostatečné množství tepla klesá teplená pohoda pod optimální mez.
Obráceně, pokud jsou infrapanely použity jako záložní. sekundární topný systém, jsou infrapanely zapnuty pouze v době, kdy hlavní, primární topný systém nedokáže dodat dostatečné množství tepla. Nejčastěji pokud máte vytápění krbem na dřevo, pak v nočních hodinách při vyhasnutí kotle není třeba znovu přikládat, infrapanely pokles teploty automaticky vyrovnají.
Infrapanely Heatwell tak představují dokonalý topný systém který lze snadno kombinovat s libovolným jiným topným systémem na trhu. Správnou volbou regulace se kterou Vám pohou naši technici Vám zajistíme tepelnou pohodu po celou topnou sezonu.

Zpět na diskusi, recenzi, otáky o infratopení a vytápění infrapanely.