infrapanely hlavicka infratopeni heatwell

Umístění infrapanelu, umístění infratopení.

Otázka 3 – Umístění infratopení? Dočtete se celou řadu protichůdných informací. Vysvětlíme Vám zda je lepší umístění na stěnu, strop, pod okno, proti oknu a pomůžeme s výběrem pozice.

Jak panel umístit je cenné know-how každé firmy. Každý výrobce vyrábí infrapanely odlišných konstrukčních řešení. Některé infrapanely dosahují teploty pod 80°C, jiné kolem 100°C a některé i nad 130°C. Některé panely mají na zadní straně izolaci proti průniku tepla za infrapanel, některé mají naopak záměrně na zadní straně vyšší teplotu pro vznik konvekčního proudění vzduchu které je zpravidla žádoucí pro zefektivnění rovnoměrnosti prohřátí místnosti. Každé konstrukční řešení má rozdílná doporučení na optimální umístění infratopení.
Doporučené umístění infrapanelů Heatwell nelze aplikovat na doporučení jiných typů infrapanelů a nelze tyto informace aplikovat na jiné výrobky a obráceně.

Konstrukce infrapanelů je důležitá pro správné umístění infratopení

Infrapanely Heatwell jsou konstruovány pro domácí použití a tomu odpovídají teploty povrchů které dosahují 90-120°C, speciální povrch infrapanelů umožňuje i při této teplotě bezpečný dotyk a sálavý výkon je dostatečný na prohřátí místnosti, ale intenzita tepla je dostatečně nízká aby nepůsobila rušivě na tepelnou pohodu kterou infrapanely zaručují v celém prostoru. Infrapanel je konstruován s konvekční složkou zadní strany infrapanelu.

Správné umístění infrapanelů

Na začátek je vhodné říci, že správné umístění infratopení v místnosti Vám vždy přesně a ochotně, nezávazně a zdarma připraví naši technici, kteří připravují návrhy vytápění infrapanely a zajišťují následnou realizaci infratopení. Budete mít návrh připraven profesionálně s jistotou zaručené tepelné pohody a nejvyšší účinnosti infratopení. Využít můžete tento rychlý kontaktní formulář.

Obecné zásady umístění infratopení v prostoru

Infrapanely se umisťují na stěnu či strop, podle velikosti místnosti.

1) Místnost má rozměr cca 2×2 metru, umístění infrapanelů na strop je nejhodnější.
2) Místnost má rozměr cca 4×4 metru, jeden infrapanel umístíme na stěnu.
3) Místnost má rozměr nad 4×4 metru, je nutné umístit odpovídající počet těles na stěnu či strop podle plošného pokrytí teplem od infrapanelů.
4) Umístění infrapanelu na strop doporučujeme:
a) v případě nízké akumulace obvodového zdiva,
b) lokálního ohřevu osob,
c) vytvoření tepelné clony nad okny s větším prostupem tepla U,
5) Více informací o umístění infratopení Vám poskytnou naši technici, nezávazně a zdarma.

infrapanely se umisťují proti venkovní zdi, příčce či nosné zdi podle několika kritérií.

1) Infrapanel musí sálat pod úhlem cca 45° částečně na venkovní stěnu a na okno, aby se zabránilo rosení oknen.
2) Umístění přímo proti venkovní stěně a oknu je možné zpravidla pouze pokud je okno ve vzdálenosti cca 2-3 metry a jeho plocha tvoří max. cca 20% plochy venkovní stěny.
3) Pokud infrapanely umísťujeme proti vnitřní příčce, volíme tu s větší akumulací.
4) Více informací o umístění infrapanelů Vám poskytnou technici, nezávazně a zdarma.

Uvedená doporučení pro umístění infrapanelů v místnosti jsou pouze částí všech doporučení pro optimální funkci infratopení. Doporučujeme vždy využít našich profesionálních služeb a nechat si zpracovat nezávazně návrh na optimální umístění infratopení.