infrapanely hlavicka infratopeni heatwell

Vysoušení stavby infrapanely. Vlhkost a infratopení

Otázka – Je možné aby infrapanely vysoušeli zdivo a zabraňovali vzniku plísní lépe než běžné vytápění radiátory a podlahovým vytápěním?

Ano, infratopení vysouší zdivo lépe než konvekční způsoby topení a to zejména díky sálavému způsobu topení infrapanely. Infratopení primárně ohřívá obdobně jako slunce všechny pevné předměty (včetně zdiva) na teplotu vyšší než v případě konvekčního topení. Infratopením se snižuje teplotní rozdíl mezi vzduchem a zdivem a zabrání se vzniku rosného bodu. Zdivo je suché a má lepší tepelněizolační vlastnosti.

Vždy ale využijte našich služeb.

Pokud je zdivo příliš vlhké, sálavé topení pouze vysouší a podstatná část příkonu resp. výkonu infrapanelu se ztrácí do vysoušení a zde je již vhodnější řešit primárně sanaci domu formou podříznutí zdiva, odkopání základů a svodu vlhkosti mimo dům. Vždy se snažte maximálně zabránit kontaktu domu s vlhkostí a sanační omítky a další technologické postupy vždy řešte až sekundárně.

Pozor na problémy při vysoušení stavby

Vysoušení zdiva je rozsáhlý obor a pro každou stavbu jsou vhodné jiné postupy. Vysoušení staré stavby se základy do který prosakuje spodní voda jinak než podříznutím téměř nelze řešit jiným postupem. Dále dejte pozor na rekonstrukci podlah. Pokud původní difůzní podlahu z hlíny a dřevěných fošen vykopete, zateplíte polystyrenem a zalijete betonem bez odvětrávání podloží, vlhkost které jste zabránili vzlínat z celé plochy podlahy se bude hromadit na svislých zdech které jsou s podložím spojeny. Dále pozor na vnější zateplení EPS, zde je obdobný problém s vlhkostí jako u zateplených podlah. Dříve vlhkost byla odváděna do exteriéru i interiéru. Pokud zateplíte EPS vlhký dům bez vyřešení vysoušení základů, bude vlhkost dvakrát intenzivněji pronikat do interiéru. Vysoušení staveb je náročný obor na který je třeba vybrat specialisty se znalostmi v oboru. Rozhodně nedejte na prvního zedníka z okolí „který to už někde dělal“.

Umístění infratopení ve vlhkých stavbách.

Pro optimální běh infrapanelů ve vlhkých domech jsou určeny přesně definované postupy umístění infrapanelů, které naši technici navrhují pro každou stavbu individuálně. Pokud Vás blíže zajímá návrh vytápění a problematika vysoušení, pošlete nám zákalní údaje o stavbě a náš technik se s Vámi nezávazně a zdarma spojí a navrhne optimální řešení.