infrapanely hlavicka infratopeni heatwell

Infrapanel jsou vhodné i pro kamenný dům

Vytápění kamenného domu, infratopení pro kamenný dům.

Vybrat vytápění pro kamenný dům je náročným úkolem. Pro většinu topných systémů představuje kamenný dům celou řadu náročných požadavků. Kamenný dům zpravidla postrádá pasové izolace proti vzlínání vlhkosti. Tepelně-izolační vlastnosti kamenných domů nesplňují nároky na energeticky úsporný provoz. Konstrukce domu komplikuje budování rozvodů topného média k radiátorům či podlahovému topení.

Sálavé vytápění infrapanely Heatwell není vyjímkou a není ostudou přiznat, že použití infrapanelů v kamenném domě je rizikové a výhody sálavého topení jako úspora nákladů, tepelná pohoda a komfort nemusí být dosaženy.

Použití infratopení pro kamenný dům.

Použití infrapanelů v kamenných domech musí být prověřeno odborným technikem, který změří veškeré parametry kamenného domu a určí zda je volba infrapanelů vhodná.

Proto není možné zakoupit infrapanely Heatwell přes e-shop. Pouhým zakoupením infrapanelů nemáte zaručenou jejich funkčnost, nevhodné umístění infrapanelů v kamenném domě snižuje jejich účinnost a v některých typech kamenných domů je možné že infrapanely budou spíše nevhodné.
Využijte proto našich služeb, vyplňte nám základní informace o Vašem kamenném domě a náš technik se s Vámi osobně spojí a domluví termín zaměření infratopení Heatwell.

Výhody infratopení v kamenných domech.

  • infrapanely vysouší zdivo kamenných domů,
  • infratopení ohřívá všechny pevné předměty v kamenném domě včetně podlahy,
  • infrapanely udržují akumulaci zdiva a tepelná pohoda je dlouhodobá bez výkyvů teplot,
  • infratopení lze v kamenném domu snadno kombinovat s krbem, kamny atp., regulaci infrapanelů zajišťují termostaty v každé místnosti po jednom kuse,
  • snadná a rychlá instalace s minimálním zásahem do konstrukce kamenného domu.

Nevýhody použití infratopení v kamenném domu.

  • riziko energetické ztráty na trvalé vysoušení zdiva pokud není přerušena vzlínavost vody,
  • nutnost návrhu infratopení odborným technikem, firma infrasystémy zajišťuje zdarma,
  • umístění infrapanelů v kamenném domě hraje významnou roli pro celkovou účinnost infratopení,
  • riziko vysoké energetické náročnosti kamenného domu, kterou je nutné doplňovat z jiných výkonných zdrojů jako je kotel na dřevo, plyn atp.,

Závěr k použití infrapanelů pro kamenný dům.

Použití infratopení v kamenném domě je nutné nechat zvážit odborným technikem naší společnosti, který na základě konstrukce a stavu domu rozhodně zda infrapanely použít či nikoliv. Infrapanely instalujeme v kamenném domě pouze v případě jistoty že jejich funkčnost bude na 100% a zakládáme si na spokojenosti našich zákazníků. Při volbě infrapanelů pro kamenný dům buďte opatrní a pokud budete chtít infrapanely zakoupit bez zaměření technikem, buďte velmi opatrní a pokud Váš prodejce infrapanelů tyto služby nenabízí, doporučujeme vyhledat služeb jiné společnosti.