infrapanely hlavicka infratopeni heatwell

Kanceláře, nebytové prostory

Levné vytápění infrapanely pro kanceláře a nebytové prostory

Vytápění kanceláří a nebytových ploch je důležitou nákladovou položkou v rozpočtu společnosti. Často je přehlížena, ale právě zde se dá ušetřit až 50% nákladů na vytápění. Vysvětlíme Vám jak je možné snížit náklady na vytápění pro kanceláře a nebytové prostory snadno a jednoduše: infrapanely Heatwell.

Pokud vybíráte levné vytápění do kanceláře a nebytové prostory je třeba se zamyslet nad jejich využíváním. Kanceláře jsou zpravidla využívány v pravidelných intervalech a v době přesně dané. Kanceláře jsou vybaveny technikou která je také zdrojem tepla, ale vzniklé teplo je nerovnoměrně v prostoru vytvářeno. Při volbě infratopení si pečlivě pročtěte tohoto průvodce který stručně popisuje na co si dát pozor při volbě vytápění kanceláře a nebytového prostoru.

Výhody infratopení v kancelářích a nebytových prostorách.

 • přesně regulovatelné topení infrapanely v každé místnosti, možnost napojení infratopení na PC a možnost on-line přehledu a nastavení teploty, případně napojit na docházkový systém.
 • Teplo vzniká okamžitě a beze ztrát. Infrapanely přeměňují elektřinu na teplo se 100% účinností.
 • infrapanely lze umístit a směrovat přesně na pracoviště, tepelná pohoda je dosažena i při nižších teplotách vzduchu v místnosti.
 • Infratopení lze umístit i na strop a ohřívat pouze vybrané zóny a průměrná teplota v hale může být nižší.
 • Přesný odečet spotřeby infrapanely Heatwell. Možnost přesného rozúčtování nákladů.
 • Dlouhá životnost infratopení bez servisních nákladů.
 • Rychlá realizace sálavého topení infrapanely cca 14 dní. Rychlý přehled o pořizovacích a ročních provozních nákladech získáte snadným vyplněním naší kalkulačky topení infrapanely.

Náklady na pořízení infra topení.

Při volbě vytápění kanceláří a nebytových ploch je třeba si předem určit jak jsou konstrukčně řešeny a jak je budova kde se kancelář nachází postavena, jaké jsou možnosti přestavby a rekonstrukce topení.

Komín k vytápění kanceláří a nebytových prostor.

Pořízení komínu je nezbytností k topení plynem, dřevem dřevem nebo uhlím. U starých typů staveb je zpravidla nutné komín vyfrézovat vyvložkovat. Cena repase komínů je v řádu až desítek tisíc korun. Při vytápění kanceláří, bytových prostor a dalších infrapanely Heatwell komín NEPOTŘEBUJÍ!

Přívod energie k topnému systému kanceláří a nebytových prostor.

Ke každému vytápění musíte přivézt energii. K plynovému topení musíte mít plynovou přípojku s rozvodem až do technické místnosti. Pokud je již plyn přiveden, musíte počítat každoročně s náklady na revizi zařízení v řádu tisícikorun. Elektrické vytápění lze zapojit velice snadno, v případě realizace tarifu D45d lze využít již hotové rozvody, případně provézt nenáročné změny v zapojení, které realizujeme při volbě vytápění infrapanely na klíč. Změnou tarifu máte levnější elektřinu 20 hodin denně na všechny spotřebiče v kanceláři nebo nebytovém prostoru. Ušetříte až 35% v nákladech na elektrikou energii – pouze touto změnou tarifu! Další úspora je samozřejmě efektivnějším vytápěním infrapanely viz. níže. Návratnost investice pořízení infratopení infrapanely do kanceláře a nebytové prostory dosahuje 3-5 let.

Technické prostory – topení v kanceláři a nebytovém prostoru.

V případě pořízení topení plynem, tuhými palivy atp., je nutné zbudovat technickou místnost a stoupačky. Infratopení Heatwell technické místnosti NEPOTŘEBUJÍ.

Rozvody tepla vytápění kanceláří a nebytových prostor.

Každý topný systém vyžaduje různý způsob rozvodů tepla. Nejčastěji jsou rozvody realizovány radiátory a rozvodem trubek po budově/místnostech. Budování rozvodů vyžaduje bourání a zásah do konstrukce budovy kde se kanceláře a nebytové prostory nacházejí. S tím se samozřejmě zvyšují náklady na realizaci. Infrapanely Heatwell jsou rychle realizovatelné a cena realizace je minimální. Pro každou místnost je zpravidla potřeba jeden přívod elektřiny a termostatu. Infratopení Heatwell je rychle realizovatelný zdroj tepla s nejnižšími náklady na provoz, servis a údržbu. Infrapanely se snadno regulují běžným termostatem, nebo složitěji centrálním řízením z MAR nebo GSM zprávami atp..

Samotný zdroj tepla vytápění kanceláře a nebytové plochy.

Důležitou částí výpočtu nákladů na topení je pořízení samotného zdroje tepla na vytápění kanceláří a nebytových částí. Náklady na pořízení lze snadno získat oslovením firem specializujících se na dodávky a montáž topení pro prostory kanceláří. Náklady na topení snadno zjistíte po vyplnění kalkulačky infratopení. Zaslat nám můžete i kompletní projektovou dokumentaci v libovolném formátu.

Součtem všech položek nákladů na pořízení budete mít jasnou představu o celkových pořizovacích nákladech, tím ale volba vytápění nekončí!

Dalšími položkami jsou: náklady na provoz vytápění kanceláře a nebytových ploch a náklady na servis a údržbu celého topného systému.

Náklady na provoz elektrického vytápění kanceláří a nebytových prostor.

Provozní náklady vytápění kanceláří a nebytových míst by měly zohledňovat:

 • typ stavby ve které se kanceláře nacházejí,
 • plochy jednotlivých místností,
 • typ, materiál a tloušťka zdiva stavby,
 • typ a plocha oken,
 • lokalita kde se kancelářské prostory nacházejí,
 • teplotu kterou v kanceláří požadujete,

Odborný dodavatel topení od Vás tyto informace musí požadovat před dokončením finálního návrhu. Když si tyto informace nevyžádá, jedná se o první indícii o neprofesionalitě zpracovatelské firmy. Naše firma si veškeré informace zajišťuje prostřednictvím vyškolených techniků nezávazně a zdarma. Hrubou představu o pořizovacích a ročních provozních nákladech vytápění kanceláří, získáte jednoduchým vyplněním formuláře na návrh vytápění kanceláří kde nám vyplňte jednotlivé položky nebo nahrajte kompletní projektovou dokumentaci.

Náklady na údržbu a servis infratopení.

Důležitá položka v provozu topného systému jsou náklady na servis a údržbu topení nejen kanceláří. Topení plynem, elektrokotlem vyžaduje pravidelný servis opotřebených namáhaných součástí – čerpadel, elektroniky a dalších součástí. Každý rok platíte zbytečně za revize kotlů a rozvodů plynu. Při volbě topení pro Vaše kancelářské prostory si spočítejte veškeré náklady takto vzniklé pro provoz topení na cca 20 let.

Infrapanely Heatwell Vám tyto náklady nepřináší, opotřebovává se pouze termostat, který je cenově dostupný a výměna probíhá zpravidla jednou za cca 10 let. Kvalita infratopení Heatwell Vám zaručuje bezporuchový provoz infrapanelů bez oprav a reklamací.

Investujte čas do pečlivého zjištění všech nákladových položek na topení kanceláří a nebytových prostor. Levné řešení nemusí být úsporné a úsporné nemusí mít reálnou návratnost investice. Infrapanely kombinují levný provoz za příznivou pořizovací cenu.

Infrapanely Heatwell nabízejí nejvýhodnější poměr všech částí nákladů.

Nezapomínejte na tepelnou pohodu, která Vašim zaměstnancům zpříjemní pobyt v kanceláři a zlepší jejich pracovní výkonnost a sníží riziko onemocnění.