infrapanely hlavicka infratopeni heatwell

Typy vytápěných prostor vhodných pro vytápění infrapanely (infra panely).

Vhodné pro každý typ stavby

Infrapanely Heatwell nabízíme v široké škále provedení a designů. Příkony od 250W až do 950W, bezpečné dotykové teploty a konstrukce umožňující instalaci na stěnu i strop, umožňují využití ve všech typech staveb. Přesnou regulaci teploty v každé místnosti zajišťují termostaty – systém vytápění je decentralizovaný a spotřeba je dokonale měřitelná. Infrapanely nezabírají žádný prostor a možnostmi změny vzhledu vhodně doplňují design libovolného interiéru.

Typické realizace:

Rodinné domy – novostavby / starší stavby

Úsporné vytápění domu infrapanely s bezkonkurenční tepelnou pohodou za cenu pořízení až o 60% nižší a o 20% úspornější než při použití plynového vytápění a o 70% levnější a s podobnou účinností v porovnání s tepelným čerpadlem (při započítání všech nákladů na realizaci topení domu včetně práce). Infrapanely Heatwell lze libovolně kombinovat s krbem a pokud chcete dále snížit náklady na vytápění doporučujeme zkombinovat s kvalitní fotovoltaickou elektrárnou

Elektrické vytápění novostaveb infrapanely dosahuje nejkratší doby návratnosti investice ze všech běžných způsobů vytápění a prakticky s nulovými náklady na údržbu a servis. Významnou úsporu přináší i získání tarifu D57d na celý rodinný dům. Více o topení – rodinný dům, starší stavba, novostavba.

 

Byty, bytové domy

Vytápění infrapanely v bytech a bytových domech je moderní stále častěji realizované vytápění. Výhodou vytápění bytu infrapanely je levné pořízení, nízké náklady na vytápění bytu, snadné vyúčtování spotřeby bytu. V porovnání s plynovým topením je investice až o 50% nižší a náklady na provoz celé domácnosti až o 60% nižší. Infrapanely nevyžadují revize!

Infrapanely doporučujeme nejen do bytu v osobním vlastnictví, ale i do bytu s nájemníky. V dnešní době je poptávka po nízkonákladovém bydlení větší než kdy dříve a infrapanely pro byty a bytové domy nabízí bezkonkurenční řešení způsobu vytápění. Významnou úsporu přináší i získání tarifu D57d na celý byt či dům. Více o topení : byt a bytový dům.

 

Hotely, penziony, ubytovny

Infratopení pro hotely a penziony představuje nejúspornější řešení topení jak z pohledu pořízení, tak i provozních nákladů a nákladů na servis a údržbu a obsluhu. Důležitým faktorem při volbu infrapanelů jako hlavního topného systému je i jednoduchost ovládání teploty z centrálního bodu a dokonalý přehled o spotřebě energií. Infrapanely lze snadno doplnit o obnovitelné zdroje el. energie a dále tak zefektivnit provoz infratopení v hotelu či penzionu nebo ubytovně. Významnou úsporu přináší i získání tarifu C57d do celého objekt. Více o topení : hotel, penzion, ubytovnu.

 

Kanceláře, nebytové prostory

Sálavé topení do kanceláře a nebytového prostoru je nejmodernějším topným systémem kombinujícím nejvýhodněji: nízkou cenu pořízení, cenu provozu, tepelnou pohodu, regulaci a celkovou návratnost investice. Infrapanely lze použít prakticky v libovolném typu stavby i v suterénních prostorách kde jsou nároky na vysoušení – zde infrapanely Heatwell překvapí účinností a rychlostí vysušení prostor. Detail o vytápění: kanceláře a nebytové prostory.

 

Vytápění kamenného starého domu

Infratopení obdobné principu kachlových kamen je vhodným způsobem topení zaručujícím snížení vlhkosti zdiva a zkvalitnění tepelné pohody. S použitím infratopení do kamenného domu je spojené riziko až přílišné trvalé vzlínavé vlhkosti zdiva a infrapanely by zde z podstatné části příkonu / výkonu zdivo trvale vysoušely a ekonomika provozu infratopení by nedosahovala deklarovaných hodnot. Starší domy vždy musí navrhnout náš proškolený technik. Rozšíření tématu: topení kamenného domu.