infrapanely hlavicka infratopeni heatwell

Výhody infratopení – topte infrapanely Heatwell

10 důvodů proč topit infrapanely Heatwell

Není pochyb o tom že náklady na energie a vytápění porostou trvale vzhůru. Použitím vytápění, které přináší významnou míru jejich úspory jste méně závislí na jejich zdražování. Běžný RD o tepelné ztrátě 10 kW je možné s infrapanely vytopit za méně než 8000 kWh. Pro další snížení spotřeby je možné využít obnovitelné zdroje energií –nejlépe hybridní fotovoltaické elektrárny. Nové pasivní stavby s tepelnou ztrátou cca 4-5 kW a výkonem FVE 7-10 kWp lze počítat s téměř 50-70% soběstačnosti stavby a letní přebytky lze použít v hybridním nebo elektro voze. Při výpadku elektřiny lze část topného systému zprovoznit například na externí diesel agregát, což v případě výpadku dodávek plynu nelze.

Infrapanely Heatwell dokáží v řadě případů uspořit až neuvěřitelných 50% nákladů za energie. Svými nízkými provozními náklady infrapanely přináší uživateli velké úspory a tím zajišťují rychlou návratnost vložené investice (zpravidla 4-5 let). V dalším horizontu odpadají náklady na údržbu a servis, které plynové topení i tepelná čerpadla budou dříve či později vyžadovat.

Infrapanely vyrábí teplo pouze v místě potřeby a jen v době kdy je potřeba. Pro vytápění pouze části domu / bytu nemusíte aktivovat jako u konvenčního vytápění celou oběhovou soustavu, ale pouze odpovídající infrapanel. Minimalizují se ztráty tepla vedením v rozvodech teplé vody a vytopením pouze části domu například na začátku a konci topné sezony lze snížit náklady o několik procent. Přesnou regulací která není závislá na oběhové soustavě a centrálních zdrojích tepla lze uspořit další důležitá procenta nákladů na vytápění.

Každému, kdo si pořídí infrapanely Heatwell, přidělí rozvodné společnosti velmi výhodnou dvoutarifní sazbu dodávky elektrické energie D45d nejen pro vlastní vytápění, ale pro celou domácnost. Díky tomu výrazně snížíte náklady nejen na topení, ale i na provoz všech elektrických spotřebičů.

Nízké pořizovací náklady dosahují cca 70% plynového vytápění a provozní náklady jsou dokonce nižší až o 30%, v porovnání s tepelným čerpadlem dosahují pořizovací náklady pouze neuvěřitelných 30% při provozních nákladech pouze o cca 10% vyšších. V porovnání úspora vs. náklady na pořízení se tepelné čerpadlo vrátí za více než 25 let. Infrapanely Heatwell nepodléhají běžnému opotřebení a tedy v součtu všech nákladů jsou jasnou volbou s návratností investice do 4-5 let.

Nízké provozní náklady minimalizují zátěž životního prostředí. V porovnání s konvenčním vytápěním snižujeme zátěž životního prostředí exhalacemi CO2, popílku a prachu. Využití infrapanelů Heatwell se zařízeními na výrobu obnovitelných zdrojů energií představují infrapanely Heatwell nejúčinnější formu ochrany životního prostředí bez dopadu na Vaše pohodlí a tepelnou pohodu.

Tepelná pohoda je to co očekáváme od každého topného systému. Ne všechny způsoby vytápění jsou však opravdu komfortní. Sálavé vytápění zvítězilo v nezávislých testech měření tepelné pohody před všemi běžnými způsoby vytápění. Jak je to možné? S infrapanely získáváte komfortní sálavé topení které prohřívá CELÝ prostor tedy podlahu, stěny i strop, vybavení a zejména i vás. Toto nenabídne žádný jiný systém vytápění kromě slunce!

Lze využít většinu běžně dostupných regulačních prvků různých výrobců. Lze využít i moderní termostaty/čidla napojené na centrální systém ovládání domu připojené na internet a ovládat každou místnost z pohodlí aplikace ve Vašem mobilu. Více o termostatech a regulaci infratopení.

Stavíte a vybavujete dům či byt postupně? Infrapanely můžete dokupovat také postupně podle Vašich požadavků. Pokud se v budoucnu rozhodnete přistavět část domu nebo využít podkroví, nedostanete se do problémů s posílením současného zdroje tepla, prostě jen dokoupíte potřebné množství infrapanelů.

Infrapanely Heatwell spotřebovávají pouze elektřinu a nehrozí nebezpečí například úniku CO2 jako u plynového vytápění. Infrapanely jsou prakticky bez elektrosmogu a o zabezpečení proti přehřátí povrchu například zakrytím tělesa se stará tepelná pojistka v infrapanelu. Infrapanely Heatwell německého výrobce jsou kompletně certifikovány a vyrobeny v Německu pro německý trh s nejvyšším důrazem na kvalitu, design, životnost!